LiveZilla Live Chat Software

Naše Story

Stránka s písomkami.. ,,Hmm, je to pre nutné?" - povieš si...
Prečítaj si skutočné story o tom ako a prečo vznikol tento portál a čo tomu predchádzalo. Možno zmeniš názor!
február
2013
Bol piatok 1. február 2013, deň polročných prázdnin a pred nami (už bývalou 4.F - Školou podnikania) ťažký pondelok, kedy nás čakali až 4 náročné písomky, ktoré odštartovali celý predmaturitný maratón opakovacích písomiek. Takže preto sme sa mnohí začali pripravovať už v piatok aby sme to všetko postíhali.. Už v ten deň sme mali naplánované od učiteľov aj ďalšie písomky na iné dni a poviem vám pravdu začal som sa v tom strácať, čo mňa ako zodpovedného študenta sralo! Ako som sa už chystal učiť, napadlo ma ako programátorsky schopného človeka, že prečo si neurobiť online prehľad písomiek na webe. A v ten moment som všetky zošity odložil, otvoril laptop a začal písať prvé riadky kódu. Išlo o naozaj veľmi simple verziu s tromi podstránkami. Začal som dopoludnia a o pol druhej už bolo všetko hotovo. Nahodil som tam všetky písomky, ktoré nás čakali a následne poslal všetkým spolužiakom. Keďže som k tým písomkám dal aj linky na odfotené poznámky, hneď som sa dočkal chválospevov, najmä od tých lajdavejších, ktorí si poznámky nechávali posielať (baby, chalani sorry, ale čo si budeme klamať) :D
Postupne sa to podľa očakávaní rozbehlo a do tvorby obsahu (písomiek) sa začali zapájať ďalší a vždy keď sa niekto pomýlil, lebo napríklad zle počul, prepočul tak ostatní to jednoducho potom upravili.. Neskôr sme to tam začali dávať priamo zo školy cez mobil, takže nebola šanca zabudnúť na nič! Ak to hneď nenapadlo mňa, napadlo to okolosediacich, ktorý mi hneď dali echo..
A čo najviac tešilo mňa? Vždy pred zložitým písomkovým dňom mi neustále vibroval mobil, ktorý hlásil správu na FB. Človeka by možno potešilo, že kto mu píše. Avšak obsah všetkých správ bol väčšinou: ,,Z čoho zajtra píšeme?" alebo ,,Odfotíš mi poznámky?"... A čo sa dialo teraz? Mobil už nevibroval a začala stúpať akurát tak krivka návštevnosti nášho mini portálu. Btw. pre zaujímavosť jeho vtedajší familiárny názov bol ,,Písomec" :D
Postupne sa objavovali nové potreby na vylepšenie vtedajšej basic verzie. Dotvorila sa história písomiek, pridala možnosť písomky bez termínu a iné funkcie, ktoré boli zárodkom toho, čo môžete naplno využiť na dnešných ePísomkách. Počas tej celej predmaturitnej doby, kedy sme písali jednu opakovaciu písomku za druhou sme sa len učili, písali lajstre písomiek a verili, že tú maturitu zvládneme! Nakoniec sme ju aj celá trieda úspešne zdolali :) A som presvedčený, že určitú zásluhu na tom má aj náš písomkový web, ktorý zaručil aby sme sa na tie opakovacie písomky pripravili, pozreli si to a hlavne nezabudli!
Náš mini portál nám slúžil až po uzavretie známok na konci apríla, čiže celé 3 mesiace. Počas tejto doby sme na náš portálik umiestnili viac ako 60 písomiek, dnes už všetky spia spánkom pokoja v útrobách serveru.
marec & apríl
2013
máj - august
2013
Tu by možno mal zazvoniť zvonec a oznámiť koniec! Ale tu sa to len začalo!
Už vtedy ma dlhšie mátalo, že by nebolo zlé to rozbehnúť pre všetkých, ale keďže som ledva stíhal školu neriešil som to. Potom ako sa nám skončili všetky písomky, mi podobnú myšlienku, konkrétne aby som ten náš portál predal tretiakom, povedal aj spolužiak (Laco, zdravím ťa) - ale myslím, že skôr to myslel zo srandy :P Vtedy som nad tým začal rozmýšľať viac až som sa na 100% rozhodol, že od septembra to rozbehnem. Tak som postupne ešte počas drtenia na maturitu začal rozmýšľať čo všetko tam bude, ako to bude riešené, zvažoval som pre a proti, navrhol funkcie, ich rozloženie na stránke... Jednoducho bežné práce pre nás programátorov :D. Po maturite som si doprial oddych a od júla sa začalo makať. Makal som makal až som stvoril toto, kde ste teraz :)
Takže verím, že sa páči a hlavne, že poslúži na to, na čo to bolo vytvorené!
Postni stránku svojim spolužiakom aj kamošom ;)
Michal Magušin
zakladateľ
,, Až mi je ľúto, že už ako vysokoškolák všetky tieto funkcie využiť nemôžem :/ "
Ty ich však od tohto školského roka využiť môžeš!!
Začni ihneď teraz! Je to zdarma :)
Idem do toho!
Viac o projekte!